Hírek

<< vissza az előző oldalra

Gyenge hétvége Oroszházán

A bajnokság tavaszi fordulójának utolsó előtti mérkőzését játszották Orosházán kézilabdás lányaink.

Sok hasonlóság volt az őszi és a mostani találkozó között, akkor 20-23-ra maradtunk alul. Nehezen indult a mérkőzés mindkét csapat számára, az 5. percben mindössze 1-1-et mutatott az eredményjelző. Ezt kövezően mi kerültünk előnybe, de ez csak a félidő közepéig tartott, mert az ellenfélnek sikerült kiegyenlítenie. Majd ismételten mi vezettünk, végül döntetlennel fordultunk.
A második játékrészben folytatódott a hullámzó játék. Az Orosházi csapat a 42. percre kiegyenlített. Mi hetest és ziccereket hibáztunk, így a hazai csapat megszerezte a vezetést, amit a mérkőzés végéig megtartott.
A közel egyenlő erők csatájában a hosszabb orosházi kispad döntött, mi a sérülésektől megfogyatkozva szinte a kezdőcsapattal játszottunk végig és elfáradtunk a végjátékra.

csere: Gulyás (kapus), Zsólyomi, Kun, Jantó, Csősz

Tabella: 6.hely, 23 mérkőzés (12győzelem, 2döntetlen, 9 vereség) 603:564 gólarány, 26pont

Sztancs Tibor: Az ellenfél teljes padja és a hazai pálya előnye felőrölte kis csapatunkat. A lányok tisztességesen helyt álltak a nagy küzdelemben.

Junior csapat
39-4

Edző: Bertalan Zoltán

U12-es csapat

Csapatunk az Országos Gyermekkézilabda Bajnokság keretében, szintén Orosházán szerepelt.
A tornarendszerben lebonyolított eseményen Nyíradony-Orosháza– Turkeve –Újkígyós csapatai vettek részt.

U8-as csapat

Szivacskézilabdázó lányaink a hétvégén, Gyulán vendégszerepeltek, ahol Békéscsaba-Gyula- Hódmezővásárhely-Orosháza csapataival mérkőztek.
Ezeken a tornákonaz eredményt nem számolják.
Edző: Szakályné Horváth Beáta: A korai indulás, és a hosszú út az első mérkőzésen rányomta a bélyegét a játékra, ezt követően a kislányok jól játszottak, azt nyújtották, amire képesek. A góllövéssel még mindig hadi lábon állunk, a kapura lövést sokkal többet kell gyakorolni.
A mérkőzések befejezését követően a gyerekekkel megnéztük Gyula városának központját és a Gyulai várat.